Jak skutecznie pozyskiwać klientów przez telefon? 7 sposobów na zwiększenie leadów online

Skuteczne pozyskiwanie klientów przez telefon

Skuteczne pozyskiwanie klientów przez telefon: poznaj kilka prostych sposobów, dzięki którym będziesz otrzymywać więcej zapytań i zaczniesz generować leady.

Dlaczego leady warto generować poprzez kontakt telefoniczny? Ponieważ  często jest tak, że to właśnie rozmowa przez telefon daje największą szansę na pozyskanie klienta. Dzięki niej osoby zainteresowane Twoją ofertą mogą szybko uzyskać potrzebne informacje, a Ty masz możliwość, aby poznać ich wątpliwości i od razu na nie odpowiedzieć.

Jak w takim razie możesz zachęcać do tego, aby potencjalni klienci sami się z Tobą kontaktowali? Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów, które sprawią, że Twój telefon firmowy będzie dzwonić częściej.

1. Zamieść numer telefonu na każdej podstronie, aby był zawsze widoczny

Publikacja numeru na stronie z kontaktem to zdecydowania za mało – jeśli zależy Ci na rozmowie telefonicznej z klientem, musisz mu to dać jasno do zrozumienia. Najlepiej gdy numer pojawia się w kilku widocznych miejscach. W tym celu możesz dodać go nad menu oraz w stopce strony, aby użytkownik zawsze mógł się z Tobą łatwo skontaktować.

Jak skutecznie pozyskiwać klientów przez telefon

2. Dodaj numer bezpośrednio przy formularzu kontaktowym

Kolejnym sposobem na zwiększenie liczby zapytań telefonicznych jest publikacja numeru w formularzu kontaktowym. Dlaczego? Ponieważ w momencie gdy ktoś będzie chciał się z Tobą skontaktować poprzez formularz i zobaczy koło niego numer, to może dość do wniosku, że w sumie to przez telefon rozwiąże swój problem o wiele szybciej.

3. Podlinkuj numer telefonu

Na pewno nie raz już słyszałeś / słyszałaś, że liczba osób przeglądających strony na smartfonach ciągle wzrasta. Dlatego tyle się teraz mówi o konieczności optymalizacji witryny pod kątem urządzeń mobilnych. To samo się tyczy numerów na stronie, które powinny być aktywne (podlinkowane). Dzięki temu użytkownicy zamiast wpisywać numer ręcznie (a kto wie, co w tym czasie może odwrócić ich uwagę?), mogą od razu zadzwonić z telefonu klikając w link z numerem.

Rada: aby zwiększyć klikalność numeru podlinkuj go jako wezwanie do działania (CTA), np. pod tekstem „Zadzwoń”.

4. Zainstaluj widget do oddzwaniania

Skutecznym sposobem na zwiększenie liczby zapytań telefonicznych jest instalacja na stronie wtyczki Tap4Call, która zachęca odwiedzających do zamówienia bezpłatnej rozmowy z przedstawicielem firmy. Po zainstalowaniu widgetu liczba pozyskanych numerów od potencjalnych klientów może wzrosnąć średnio o 85%.

Dowiedz się więcej o zaletach Tap4Call.

Skuteczne pozyskiwanie klientów przez telefon tap4call
Skuteczne pozyskiwanie klientów przez telefon z Tap4Call

5. Dodaj numer w wizytówce Google Moja Firma

90% osób szuka produktów lub usług w wyszukiwarce Google, dlatego warto zadbać o to, aby profil firmowy w Google Business zawierał aktualne dane kontaktowe, w tym numer telefonu. W ten sposób użytkownicy, którzy wyświetlą go na smartfonach, będą mogli do Ciebie zadzwonić bezpośrednio z wizytówki.

6. Dodaj numer na fanpage na Facebooku

Jeśli masz firmową stronę na Facebooku, możesz dodać numer kontaktowy w zakładce „informacje”. Wówczas będzie on widoczny w prawej kolumnie na stronie.

skuteczne pozyskiwanie klientow przez telefon

7. Zamieść numer kontaktowy w stopce e-mail

Kolejnym świetnym miejscem na umieszczenie firmowego numeru telefonu jest podpis e-mail. Pamiętaj, żeby go podlinkować.

Skuteczne pozyskiwanie klientów przez telefon – podsumowanie

Jak widzisz proponowane przez nas sposoby na zwiększenie liczby zapytań telefonicznych nie są ani czasochłonne ani kosztowne, a ich wdrożenie pomoże Ci pozyskać nowych klientów. Jeśli masz jeszcze jakiś pomysł, gdzie warto zamieścić numer telefonu online, podziel się nim w komentarzu. Powodzenia!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *